Nekaj ​​posnetkov na Rokytnice nad Jizerou 31.12.2016 samo nekaj dni pred sneženjem .......

Rokytnice(německyRochlitz) Je mesto in gorsko letovišče v zahodnih gorah. Nahaja se v regiji Liberec, Semily okrožju, v podolgovati dolini Huťský tok med gore masiva Guard (782 m) Hudičev Mountain (1022 m) in Lysa hora (1344 m) in po levi (vzhodno) bregu Jizera. Živi tukajpribližno 2 700prebivalstvo.

Město v údolí Huťského potok je bil zgrajen v času 1574, ki je bil sklářská osada. První obyvatelé se zde hranili těžbou dřeva, mědi, stříbra in olova. V rokah 1625 je narejen sodoben hotelski center Albrecht z Valdštejna, ki je zasnoval živahne podmene zrelih horníků. Po Valdštejnově smrti význam dolů opět upadá. Od té doby se až do 20.století zdejší obyvatelstvo snažilo hornickou činnost obnovit, ale nikdy se jim to již nepodařilo. Od vznika se menjajo kot taki v področju tradicní sklářství. I po třicetileté válce so bili občani Rokytnice většinou protestantského vyznání, s čehož plynuly ne zcela úspěšné snahy o rekatolizaci. V 18. století docházelo ve městě ke vzpourám poddanstva. V tem obdobju so se založile prve tekstilne podkategorije. Rozvoji průmyslu napomohla také výstavba železniční trati Martinice v Krkonoších - Rokytnice nad Jizerou, která je bila prevozu uvedena v roce 1899. V rokah 1903 je bila postavljena nova delavnica, ki je potekala v 70. letech rekonstrukcí. Po 2. světové válce in nekateri německy mluvících obyvatel dochází k rozvoji turistickýho ruchu ve městě in okolí.

Území

Celkem zahrnuje čtyři katastrální území: Dolní Rokytnice, Horní Rokytnice nad Jizerou, Rokytno v Krkonoších in Františkov v Krkonoších. Z evidenčne hledice v rámci Dolní Rokytnice navíc rozlišují ještě místní části Hleďsebe, Hranice a Studenov.

Katastrální území Dolní Rokytnice in městě Rokytnice nad Jizerou zahrnuje kromě vlastní Dolní Rokytnice je najsodobnejše celice Hleďsebe, Studenov, Liščí Díra, Hranice, Vilémov, Letní Strana, Zimní Strana, Malá Rokytnice. Na jihozápadě do něj spadá vrch Stráž. Do Dolní Rokytnice patří in kostel svatého Michaela archanděla.

Hranice mezi Dolní a Horní Rokytnicí probíhá náměstím před radnicí: večina plochy náměstí patří do Dolní Rokytnice, delavnice s komercialnim domom se nahajajo v bližini Horní Rokytnice.

Katastrska tla Horní Rokytnice nad Jizerou zahrnuje kromom Horní Rokytnice je najmočnejša celota Horní Ves, Horní Kout, Zákoutí, Hrušov a Horní Domky. Na hlavní silnici je vmešano v zaprtih prostorih, na zadnjih straneh v bližini horním náměstím in avtobusov, ki se nahajajo v bližini (hřiště již patrí do Rokytnu). Na njej je njeno patrí celý Sachrův hřeben, na severozahodu oblast Na skalkách a Kostelní vrch.

Katastrální území Rokytno v Krkonoších zahrnuje kromé vlastního Rokytna in sídelní celky Háj, V Rybníčkách, Světlanka, Dvoračky. Ali území dále patří Horní část Údolí Huťského potoka včetně Huťského vodopádu, severozápadní úbočí Vlčího hřebene pás území až k hlavnímu hřebeni Krkonoš: Lysá hora, říčky Velká Mumlava Malá Mumlava včetně malé části Mumlavy PO soutoku (od Krakonošovy snídaně až k Ústí Vosecké strouhy ), Vosecká bouda a vrch Tvarožník; na hřebeni v okolí vrchu SokolníkuRokytno hraničí s Polskem.

Katastrální území Františkov v Krkonoších zahrnuje osadu Františkov, ležišče iz Sachrovske hřebene, ki se nahaja v hišnem predelu, ki je oddaljeno od vrha Vlčího hřebene.

prisoten

Za posledních 15 dovolite, da pridejo ve městě k mnohu citelným změnám. Byl vybudován obrovský lyžařský areál s 28 vleky čtyřsedačkovou lanovkou na Lysou horu. Tato lanová dráha je edina, která vede do I. zóny KRNAP. V rokah 2006 je bila odpeljana še dodatna častnica, v rámci soálu Horní domky. Vede z parkoviště u Rokytky k chatě Lovčenka.

Došlo k velkému zvýšení ubytovací capacity města. Popolnoma opremljena nova kuhinja (Horní náměstí in Dolní náměstí) z apartmaji v alpskem slogu kakovostnih storitev. Tyto projekty se lahko pohvali z vzdevkom, ki jih je treba dokončati v hribu. Toto nebezpečí je bil zaobenovan s sodobno dobo patrí Rokytnice nad Jizerou med našimi nejatraktivnimi stredniskimi letnimi in zimskimi dovoljenji v Krkonoších. V središču je matična šola, matična šola 2, šolska šola in zdravstveni dom.

Ulice in náměstí ve městě nejsou pojmenovány: název se používá pouze za nové vybudované Horní náměstí v Horní Rokytnici. Proti orientatorji se uporabljajo za najmanjše čajevce, preurejena in dvižna sidra (naprimer Letne Strane in Zimske Strane, ki se raztezajo na hudičnem potoku v Dolní Rokytnici).


Prijavite se v račun

×
Ste pozabili podatke?
×

Pojdi gor

delež
GTranslate Please upgrade your plan for SSL support!
GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!